“Непокаране зло повертається”: Зеленський – парламенту Австралії про трагедію MH17 та безкарність РФ

Президент України Володимир Зеленський 31 березня виступив перед парламентом Австралії. У своїй промові він нагадав, зокрема про катастрофу рейсу МН17 та безкарність Росії, причетної до цієї трагедії.

Відеозвернення оприлюднив Офіс президента.

“Я думаю, кожен з нас пам’ятає трагедію МН17, збитого російськими окупантами. Тоді загинули 298 людей. Чи вдалося притягнути до відповідальності тих, хто спричинив цю трагедію? Ні, вони ховаються на території Росії і напевно отримали гарантії безпеки від РФ. Чи виплатила Росія компенсації родичам загиблих? Ні, вона досі заперечує свою причетність”, – заявив Зеленський.

Він нагадав, що минуло вже вісім років з дня катастрофи МН17, а справедливість так і не відновлена. Український лідер також заявив, що якби світ покарав Росію за окупацію українських територій у 2014 році, “не було би жодного із жахіть, цього вторгнення в Україну у 2022 році”.

“Часто кажуть – непокаране зло повертається. Я би ще додав: непокаране зло повертається окриленим, з відчуттям всемогутності. Потрібно виправляти, ці страшні помилки виправляти зараз”, – вважає Зеленський.

У зв’язку з цим він заявив про необхідність впроваджувати нові потужні санкції проти Росії, поки вона не відмовиться від ядерного шантажу та блокади моря, а також зупиняти всі її спроби обійти обмеження.

“Жоден російський корабель не повинен допускатися у порти вільного світу. Купувати російську нафту – означає оплачувати руйнацію основ глобальної безпеки. Має бути повністю зупинена будь-яка бізнес-активність з Росією. Жодного долара на знищення людей”, – закликав президент.

Далі буде…

Leave a Comment