Квентін Тарантіно випустить NFT “Кримінального чтива” попри позов від Miramax

Попри судові розгляди з кіностудією Miramax, режисер Квентін Тарантіно та співробітники із Secret Network повідомили, що ексклюзивний контент із фільму “Кримінальне чтиво” у форматі NFT буде випущено у семи етапах. Про це повідомляється на сайті проєкту.

Продаж NFT відбудеться з 17 по 31 січня. Кожен міститиме бонусну сцену з фільму, а також рукописний сценарій стрічки та ексклюзивні коментарі Тарантіно. Побачити сцени та інший контент зможуть лише ті, хто їх придбає. Завдяки блокчейн-шифруванню їхні імена також залишаться невідомими.”Секретна мережа та секретні NFT-токени відкривають абсолютно новий світ, який об’єднує митців та їхніх шанувальників, і я дуже радий бути частиною цього”, — сказав Тарантіно.

Хоча Тарантіно володіє правами на публікацію сценарію фільму, Miramax, розважальна компанія, яка виробила та розповсюдила фільм 1994 року, стверджує, що разовий продаж NFT не належить до цієї категорії – і подала на режисера до суду, оскільки Тарантіно завадили компанії вийти на ринок NFT з ідентичним проєктом.

Квентін Тарантіно випустить NFT

Адвокат Miramax Барт Вільямс сказав у заяві, що студія планує “максимізувати” права на NFT фільм “за допомогою стратегічного, комплексного підходу”.

Компанія надіслала Тарантіно листа з вимогою припинити продаж, але режисер продовжив реалізовувати свої плани. Натомість адвокат режисера заявив, що той має право на відтворення сценарію, що дозволяє йому випускати NFT-токени:

“Miramax помиляється — просто і зрозуміло, — сказав адвокат Тарантіно Браян Фрідман у заяві, — контракт Квентіна Тарантіно зрозумілий: він має право продавати NFT свого рукописного сценарію для “Кримінального чтива”. А рішення Miramax розкрити конфіденційну інформацію про контракти та компенсації режисерів непоправно зіпсує її репутацію ще надовго після того, як ця справа буде закрита”.

Судовий процес ускладнюється тим, що NFT є “секретними”, тобто жетони запрограмовані таким чином, що їх власники можуть переглядати віддалені сцени. Студія подає до суду на режисера через контент, якого вона не бачила.Що відомо “Кримінальне чтиво”, англ. “Pulp Fiction” — культовий художній фільм 1994 року, знятий у США. Це одна з найвідоміших режисерських робіт Квентіна Тарантіно. Картина вважається важливою віхою в історії кінематографа, що дала відчутний імпульс розвитку незалежного американського кіно. Фільм описує два дні з життя американських злочинців. Станом на 13 серпня 2021 року займає 8-у позицію у списку 250 найкращих фільмів за версією IMDb. Фільм здобув “Золоту пальмову гілку” (1994) Каннського фестивалю, премію “Оскар” (1995) за найкращий сценарій та нагороду MTV Movie Awards (1995) у номінації “Найкращий фільм”. Тривалість стрічки складає 154 хвилини, але початкова версія фільму тривала на 24 хвилини довше. Читайте також Ринок цифрового мистецтва: як працює NFT і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники Як митці, колекціонери та звичайні українці заробляють на NFT-мистецтві Бульбашка всередині бульбашки. Звідки такий ажіотаж навколо NFT і хто на цьому дійсно заробляє NFT-токени можуть бути загрозою для екології через “сміховинно велике” споживання електроенергії

Leave a Comment