В Україні вдвічі скоротилося будівництво “зелених” електростанцій у 2021 році через скандали з виплатами

У 2021 році в Україні було введено в експлуатацію 731 МВт потужностей ВДЕ, що майже вдвічі менше показника 2020 року, коли було запущено 1331 МВт зелених електростанцій.

Про це повідомляється в розрахунках Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, повідомляє РБК.

Зокрема, у 2021 році в Україні побудовано 359 МВт потужностей вітроелектростанцій, 286 МВт промислових сонячних електростанцій, 18 МВт домашніх електростанцій, 43 на біомасі, 20 біогазі та 4 МВт малих гідроелектростанцій.

В Україні вдвічі скоротилося будівництво

Крім того повідомляється, що в грудні 2021 року в Україні було введено в експлуатацію 22 МВт потужностей “зелених” електростанцій, що є найменшим показником за весь рік, 
Загальна потужність зелених електростанцій в Україні на кінець 2021 року становить 8451 МВт.

Нагадаємо, протягом 2021 року в Україні тривала проблема виплат за вироблену «зелену» електроенергію. При цьому 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед “зеленими” інвесторами з коштів цільових “зелених” єврооблігацій під державні гарантії. Надалі виплати були здійснені, проте 3 млрд грн “зависло «на рахунках держпідприємства»гарантований покупець”.

На думку голови правління “Хмельнинцкобленерго” Валерія Гапонова, нинішній директор «Гарпоку» Андрій Пилипенко був призначений на посаду Кабінетом Міністрів України в грудні 2021 року з грубим порушенням регламенту, що має бути предметом розслідування Національного антикорупційного бюро України.

Раніше голова робочої групи ТСК, нардеп Валентин Наливайченко повідомив, що робоча група Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань кризи в енергетиці встановила конфлікт інтересів і факти можливої корупції в діях в.о. керівника Державного підприємства “гарантований покупець” Андрія Пилипенка.

За інформацією ТСК, керівник держпідприємства задекларував діючі сонячні електростанції, що знаходяться на етапі будівництва станції, а також трейдерів електроенергією.

Leave a Comment