Буде Свій Газ? Зaживемо Як В Емiратах? В Україні Знайшли Велике Газове Родовище!

Газова залежність від Росії тримає у напрузі всю Європу. Українці потерпають від цього не менше. Тарифи на газ зросли і в Україні дедалі гостріше постає питання переходу на альтернативні види палива, або ж відкриття власних газових родовищ, щоб зменшити об’єми споживання імпортного газу.

Як повідомляє «Радіо «Свобода», компанія «Укргазвидобування», що входить до структури «Нафтогазу», заявила про розробку нового Моспанівського родовища в Харківській області.

2 грудня підприємство оцінило потенціал родовища у до 5 мільярдів кубічних метрів запасів газу.

Перша пошукова свердловина, зазначають у компанії, забезпечує 239 тисяч кубічних метрів палива на добу.

«Свердловину впродовж чотирьох місяців (червень-жовтень 2021 року) споруджувала бурова бригада «Укрбургазу» – внутрішнього бурового підрядника, із залученням модернізованого бурового верстату вантажопідйомністю 320 тонн. Свердловина має вертикальний профіль та глибину 4 150 метрів. Наразі продовжуються випробування і дослідження», – додають у пресслужбі.

Загалом «Укргазвидобування», за повідомленням, визначило «10 площ, які мають найбільші перспективи для нарощення запасів українського газу», для них розробили програму з геологічної розвідки на найближчі три роки. Тож є сподівання, що Україні вдасться стабілізувати тариф на газ завдяки власним запасам.

Leave a Comment