Безробітні українці зможуть отримати майже 100 тисяч від держави: які умови

Безробітні малозабезпечені українці з 1 січня 2022 року зможуть отримати фінансову допомогу від держави для започаткування власного бізнесу.

Безробітні українці зможуть отримати майже 100 тисяч від держави: які умови

Як повідомили у Мінсоцполітики, допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей (“Рука допомоги”).

Який розмір допомоги?

Фінансова допомога буде безвідсотковою та становитиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн). Вона зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

Проте, через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути.

Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно, – кажуть у Мінсоці.

Як отримати гроші від держави?

Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.

Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безплатне професійне навчання.

Leave a Comment